האם כדאי ללמוד קידום אתרים (SEO)? – התשובה כאן

קידום אתרים – מהו?

קידום אתרים באמצעות גוגל ושאר מנועי החיפוש נועד לחשוף את האתר שלכם בפני קהל רלוונטי שמחפש אתכם ואת הפתרונות שלכם (או יותר נכון, הוא מחפש פתרון לבעיה שלו, ואם אתם מופיעים שם – רוב הסיכויים שהוא יפנה אליכם).

את הקידום הזה והגדלת החשיפה ניתן לבצע על ידי קידום ממומן או אורגני בגוגל ופלטפורמות אחרות כמו הרשתות החברתיות, ועוד. לכן, למידה מקצועית של קידום אתרים היא בין הכלים האפשריים העומדים לרשות בעלי העסקים, ולא משנה אם הם קטנים או גדולים. אם הם מעוניינים לקדם את העסק שלהם ולייצר זרם לקוחות קבוע בכל חודש, מומלץ מאוד לבחון את האפשרות הזו.

מדוע כדאי ללמוד קידום אתרים?

במצב של היום, ניתן לשלם באופן חודשי עבור מקדם אתרים או חברת קידום, אך ללמידת קידום האתרים יש הרבה מאוד יתרונות.

אך לפני כן, חשוב להבין מי אנחנו, למה אנחנו צריכים את קידום האתרים, ואז נבין עד כמה חשוב לנו ללמוד אותו.

אם למשל אנחנו עצמאים בעלי עסק – נרצה ללמוד ולהבין את תחום הקידום כדי שנוכל לקדם גם לבד ללא עזרה של ספק קידום כזה או אחר, או אחרי שנבין את הבסיס, נוכל להכניס איש SEO שיעבוד בתוך העסק in house ונכוון אותו בדיוק איך שאנחנו יודעים, או שנוכל גם לקחת פרילנס או חברת קידום אבל שהם ייעבדו לפי ההנחיות שלנו לאחר שלמדנו והכרנו מה יש לעשות. וכך לא נגיע למצב שאחרי שנה האתר שלנו נמצא באותו מקום…
(ואל תגידו שאתם לא מכירים עסקים שזה לא קרה להם).

אם למשל אנחנו סטודנטים שרוצים להכנס לתחום האונליין או השיווק באינטרנט – לימוד של תחום קידום האתרים יכול לעזור לנו ולפתוח לנו הרבה דלתות, מכיוון שהתחום מאוד נחשב כלפי חוץ, במיוחד בגלל שהוא משתנה כל הזמן ואין רגע דל (לטוב ולרע), בנוסף, באמצעות לקיחת קורס או לימוד קידום כזה או אחר, ניתן ללמוד ולקבל כלים לקידום אפקטיבי איך לקדם נכון את האתר, איך להתאים אותו בצורה מיטבית לקידום, ועוד.

יתרון נוסף בלימודי קידום אתרים, הוא היקף הקורסים וכמות השעות שהיא בדרך כלל 100-110 שעות, אשר מתחלקות ל 80-90 לזמן עיוני ול- 10-20 שעות המוקדשות לפרקטיקה. כמובן שזה ממש משתנה בין המקומות השונים, ותלוי גם אם אתם לוקחים למשל ליווי SEO, לימוד אחד על אחד, או אולי קורס בכיתה – כך שזה ממש יכול להשתנות. הרעיון הוא שזה יכול להיות מאוד גמיש גם עבור בעלי עסקים שרוצים לחדד את הידע שלהם, וכפי שאמרתי קודם רוצים לתת להם את האפשרויות לבצע את הקידומים לבד ולא רק להישען על אחרים.

שכר / רווחים

לגבי השכר עבור שכירים בתחום קידום האתרים, הוא יכול להשתנות בעיקר בעקבות רמת היידע שלכם והנסיון, כל שנה מתפרסמים טבלאות שכר שבהם אפשר להתעדכן בשכר הכללי עבור מקדמי אתרים, אך ניתן לומר כי השכר הממוצע למקדם מתחיל הוא כ- 6,000 ש״ח ועד לשכר גבוה הרבה יותר, כאשר הכל תלוי בחברה בה עובדים.

לגבי הרווחים של בעל עסק, ככל שהוא יידע איך לקדם את האתר שלו בגוגל = כך הוא ייקבל יותר לידים (פניות), כך ימכור יותר = וירוויח הרבה יותר.
והכי חשוב שזה כל חודש. למה? כי הלקוחות מחפשים כל הזמן איך לפתור את הבעיה שלהם, ואתם, הפותרים שלהם נמצאים שם ישר בתוצאות 🙂

לימוד קידום אתרים יכול לשמש גם בתור השלמה למקצוע קיים

אם למשל אתם עוסקים בתחום קרוב לקידום אתרים ו- SEO, כמו למשל בניית אתרים, בניית עמודי נחיתה, עיצוב, כתיבת תוכן וכדו׳, אתם יכולים ללמוד קידום אתרים ואז להציע את הנושא כשירות נוסף או כשירות משלים (מעבר לעניין גם שהזכרתי קודם, תוכלו לקדם את עצמכם ולייצר לכם זרם לקוחות קבוע לעסק).

 

מידע נוסף שיכול לעניין אותך